Dentysta Pszczyna, sprawdź już dziś!

Stomatologiczne centrum medyczne

Profilaktyka | Profesjonalne usługi stomatologiczne

Jak wygląda wizyta kontrolna u dentysty? W trakcie wizyty kontrolnej stomatolog przed obejrzeniem stanu uzębienia, dziąseł oraz całej jamy ustnej, zadaje pytania dotyczące aktualnego stanu zdrowia – chorób ogólnoustrojowych, leków przyjmowanych przewlekle, odczuwanych dolegliwości lub innych niepokojących objawów w obszarze jamy ustnej.

Jak często należy umawiać się na wizyta kontrolne?

Nie ma jednego wzorca częstotliwości wizyt u stomatologa. W przypadku osób, które nie mają innych zaleceń, poleca się kontrole dentystyczne co kilka miesięcy. Jednak na konsultacje warto jednak wybrać się co najmniej 2 razy do roku, jeśli stomatolog nie zalecił częstszych wizyt. Zachowanie regularności daje stomatologi możliwość szybszego wykrycia rozwijających się chorób oraz wykonać kompleksowe badanie profilaktyczne, które pozwolą zachować gwarancję.

W jakim terminie najlepiej umówić się na wizytę kontrolną implantologiczną?

Każdy pacjent, który odbył u nas leczenie implantologiczne jest zapraszany na pierwszą wizytę kontrolna po upływie 3 miesięcy od zabiegu, a następnie kolejną po pół roku. Następnie, jeśli nie występują żadne dolegliwości ani problemy, wizyty powinny odbywać się regularnie co 12 miesięcy. Wskazane jest tak wykonanie zdjęcia RTG co najmniej raz w roku. Po leczeniu implantologicznym ważna jest także regularna higienizacja wykonywana w naszym gabinecie stomatologicznym co najmniej raz na pół roku.

Uwaga Pacjenci!

Godziny otwarcia kliniki:
29 kwietnia – NIECZYNNE
30 kwietnia – czynne od 10:00 do 20:00
1-3 maja – NIECZYNNE