Dentysta Pszczyna, sprawdź już dziś!

Stomatologiczne centrum medyczne

Chirurg stomatolog pszczyna | Profesjonalne usługi stomatologiczne

Chirurg Stomatolog Pszczyna. Chirurgia stomatologiczna to sztuka łączenia zabiegów dentystycznych z chirurgicznymi. Ma za cel usunięcie ogniska zakażenia. Jest również uzupełnieniem leczenia zachowawczego i endodontycznego. Zajmuje się regeneracją i rekonstrukcją tkanek. Wszystkie zabiegi w naszej klinice przeprowadzamy w sposób delikatny i bezbolesny.

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Chirurdzy stomatologiczni wykonują pełne spektrum zabiegów w obrębie jamy ustnej – od wszczepiania implantów poprzez mikrochirurgię tkanek miękkich aż po odbudowę kości. Wykonujemy rekonstrukcje defektów kostnych za pomocą przeszczepów kości własnej oraz biomateriałów. W klinice wykonywane są również zabiegi przeszczepów tkanek miękkich. Chirurgia stomatologiczna jest powszechną i skuteczną odnogą stomatologii, która zapewnia pacjentom wiele korzyści. Nie tylko jest ona stosowana do usuwania i leczenia uszkodzonych zębów, ale jest również korzystna dla tych, którzy muszą zastąpić brakujące zęby. Chirurgia stomatologiczna może być również stosowana do poprawy wyglądu jamy ustnej, przywracając pewność siebie pacjenta i pełny uśmiech.

Stosowanie chirurgii stromatologicznej

Chirurgia stomatologiczna wykorzystywana jest również w leczeniu chorób zębów i kości (choroby przyzębia). Obejmuje ona różne zabiegi, które mają na celu usunięcie uszkodzonych tkanek metodami chirurgicznymi. Głównym celem tych zabiegów jest usunięcie tkanek objętych stanem zapalnym, których nie można już leczyć metodami zachowawczymi, co zapobiega rozwojowi powikłań w tej okolicy (np. paradontozy).
Nowoczesne techniki chirurgiczne pozwalają na leczenie wielu chorób jamy ustnej bez znieczulenia ogólnego. Pacjenci poddawani zabiegom chirurgii stomatologicznej mogą być przytomni i świadomi tego, co dzieje się w trakcie zabiegu. Dzięki temu mogą czuć się bardziej komfortowo podczas leczenia i po zabiegu bez zakłóceń kontynuować swoje codzienne obowiązki. Można być pewnym, że podczas takiego zabiegu u dentysty nie będzie odczuwało się dyskomfortu ani bólu. Pozwala to na całkowite odprężenie, dzięki czemu nie odczuwa się żadnego stresu podczas leczenia.

Co obejmuje stomatologiczne leczenie chirurgiczne?

Współczesne chirurgiczne leczenie stomatologiczne obejmuje szereg procedur mających na celu zapobieganie i przywracanie zdrowia jamy ustnej. Dziedzina ta jest istotną częścią stomatologii, która zajmuje się rzeczywistym leczeniem powikłań i chorób wymagających manipulacji chirurgicznej. Chirurgia stomatologiczna może być również środkiem zapobiegawczym, poprawiającym stan błony śluzowej dziąseł podczas rutynowych badań kontrolnych oraz w przypadkach urazów zębów lub stanów zapalnych. Chirurgia stomatologiczna to specjalistyczna dziedzina stomatologii, która obejmuje ekstrakcję zębów, w tym zatrzymanych w kości zębów mądrości. Współcześni chirurdzy stomatologiczni to wykwalifikowani specjaliści, którzy posiadają wiedzę na temat nowoczesnych technik chirurgicznych oraz umiejętności usuwania zmianam patologicznych występujących w jamie ustnej.

Po leczeniu

Po każdym zabiegu chirurgicznym pacjent otrzymuje indywidualnie dopasowany pakiet zaleceń pozabiegowych.

FAQ

W zależności od rodzaju i złożoności, technika chirurgii jamy ustnej może mieć różną specyfikę. Przed zabiegiem przejdziesz dokładną ocenę, która może obejmować zdjęcia rentgenowskie, tomografię komputerową lub inne badania obrazowe. Dla Twojego komfortu podczas zabiegu otrzymasz znieczulenie miejscowe lub sedację. Następnie chirurg przeprowadzi wymagane operacje chirurgiczne, które mogą obejmować usunięcie zęba, przeszczep kości, konturowanie kości szczęki lub inne procedury w razie potrzeby. Otrzymasz instrukcje pooperacyjne i leki do łagodzenia bólu oraz rekonwalescencji po zabiegu.

Operacja jamy ustnej może być potrzebna, jeśli doświadczasz takich objawów jak silny ból zęba, trudności w otwieraniu lub zamykaniu ust, przewlekły ból szczęki, obrzęk twarzy, infekcje jamy ustnej, które nie reagują na antybiotyki, lub jeśli zdiagnozowano u Ciebie takie schorzenia jak zatrzymane zęby mądrości lub nieprawidłowe ustawienie szczęki. Dokładne badanie i ocena przez chirurga szczękowego pomoże określić, czy chirurgia jamy ustnej jest odpowiednią opcją leczenia dla Twojego stanu.

Długość i stopień skomplikowania operacji chirurgicznej decyduje o tym, jak szybko dochodzi się do siebie po zabiegu. Obrzęk, zasinienie, dyskomfort, utrudnienia w mówieniu lub jedzeniu przez kilka dni lub tygodni to możliwe objawy. W trakcie procesu gojenia może zostać zalecone utrzymanie miękkiej lub płynnej diety, powstrzymanie się od spożywania alkoholu i palenia tytoniu oraz utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej. Aby leczyć ból i zatrzymać infekcję, lekarze mogą przepisać antybiotyki, środki przeciwbólowe i inne leki. Bardzo ważne jest, aby pojawiać się na wszystkich zaplanowanych przez chirurga ustnego sesjach kontrolnych w celu śledzenia procesu gojenia i radzenia sobie z wszelkimi problemami lub trudnościami, które mogą się pojawić.

Uwaga Pacjenci!

Godziny otwarcia kliniki:
29 kwietnia – NIECZYNNE
30 kwietnia – czynne od 10:00 do 20:00
1-3 maja – NIECZYNNE