Umów się na wizytę

O nas

Klinika Medica Space powstała w 2014 roku jako kontynuacja prywatnej praktyki stomatologicznej, założonej przez dr Joannę Hess w 1994 roku.

Wiele lat doświadczenia pozwoliło stworzyć w nowym miejscu klinikę stomatologiczną, w której zespół dentystów zapewni Państwu odpowiedni standard w obsłudze pacjenta. Wykonujemy zabiegi z zakresu implantologii i protetyki implantologicznej, endodoncji, chirurgii stomatologicznej, protetyki, stomatologii estetycznej oraz stomatologii zachowawczej. Chcąc zapewnić Państwu najlepszy standard leczenia wykorzystujemy tylko nowoczesne materiały, aby nasze prace zapewniły naturalny i długotrwały efekt. Świadczymy usługi w oparciu o system standaryzacji procedur. Nasza oferta jest zawsze dostosowana do indywidualnych potrzeb i wymagań pacjentów. Prowadzimy leczenie zespołowe, według kompleksowego planu leczenia. Każdy plan konsultowany jest przez zespół specjalistów i zawiera alternatywne rozwiązania, adekwatne do oczekiwań pacjenta. Nasz zespół uzupełnia pomocniczy personel medyczny: asystentki i recepcjonistki. Od 15 lat ściśle współpracujemy z kliniką implantologiczno-stomatologiczną dr hab. Piotra Majewskiego. Posiadamy salę szkoleniową dla lekarzy, gdzie prowadzimy warsztaty szkoleniowe, w małych grupach (do 10 osób) zapraszając na szkolenia wybitnych specjalistów. Posiadamy tor wizyjny pozwalający uczestnikom warsztatów śledzić na żywo przebieg zabiegów prowadzonych w sali zabiegowej. Posiadamy również pracownię protetyczną, której obecność stwarza jeszcze większy komfort dla naszego pacjenta. Klinika jest czynna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00.


 1. Joanna Hess

  Dr
  Joanna Hess

  Specjalizacja
  implantologia, protetyka

  Absolwentka oddziału lekarskiego/ stomatologii Colegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Posiada specjalizację z chirurgii stomatologicznej. Ukończyła Curriculum implantologiczne na Goethe Universität we Frankfurcie. Zajmuje się głównie implantologią, zaawansowanymi technikami regeneracji kości i tkanek miękkich. Uczestniczy w wielu prestiżowych kursach w kraju i zagranicą.

 2. Rafał Nielaba

  Dr
  Rafał Nielaba

  Specjalizacja
  stomatologia

  Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oddział w Zabrzu. Dokładność, precyzja i cierpliwość to cechy które go wyróżniają. Jego pasją jest protetyka i chirurgia stomatologiczna. Odznacza się niezwykłą empatią w stosunku do pacjenta i stara się leczyć tak, jak sam chciałby być leczony. Swoją pogodą ducha niweluje strach pacjenta przed wizytą. Posiada duże ambicje zawodowe i w związku z tym, bardzo chętnie poszerza swoją wiedzę.

 3. Krzysztof Włodarczyk

  Dr
  Krzysztof Włodarczyk

  Specjalizacja
  endodoncja

  Od wielu lat zajmuje się tylko leczeniem endodontycznym z użyciem mikroskopu. Twierdzi, że „długie zabiegi stomatologiczne, w tym endodontyczne, powinny być dla Pacjenta nudne – ponieważ nuda nie idzie w parze z bólem i stresem”. Uważa, że w stomatologii i nie tylko, sukcesem jest trwałość, a kluczem do trwałości jest dokładność i precyzja tego co się robi - i tak też postępuje.

 4. Izabela Matusz

  Dr
  Izabela Matusz

  Specjalizacja
  endodoncja

  Jestem absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, posiadam specjalizację ze stomatologii zachowawczej. Od lat pasjonuję się możliwościami leczenia minimalnie inwazyjnego z użyciem powiększenia: lup i mikroskopu – estetycznej stomatologii zachowawczej oraz endodoncji. Ze względu na szybki rozwój stomatologii ciągle podnoszę swoje kwalifikacje.

 5. Joanna Janusiewicz

  Dr
  Joanna Janusiewicz

  Specjalizacja
  ortodoncja

  Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Wydziału Stomatologicznego w Zabrzu. Już na studiach ortodoncja była mi najbliższą dziedziną a aktywny udział w pracach Ortodontycznego Koła Naukowego spowodował chęć dalszego zgłębiania wiedzy w tej dziedzinie. Wczesny okres mojej pracy zawodowej to czas intensywnego zbierania doświadczenia na polu ogólno stomatologicznym, ze szczególnym naciskiem na leczenie endodontyczne („kanałowe”) z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego. Zdobyte doświadczenie, zagraniczne staże kliniczne i dalszy rozwój naukowy, w tym wszczęcie pracy doktorskiej pozwoliło mi na pracę w najlepszych klinikach stomatologicznych, z najbardziej doświadczonymi lekarzami w Polsce (m.in. w klinikach w Warszawie i Katowicach), a ostatecznie było przepustką do rozpoczęcia studiów specjalizacyjnych w dziedzinie Ortodoncji na Uniwersytecie w Sienie, jednym z najbardziej znanych włoskich uniwersytetów stomatologicznych na świecie.

  Cierpliwość i dyscyplina to moje cechy charakteru, które uważam za szczególnie ważne w osiąganiu dobrych wyników w leczeniu ortodontycznym, gdzie efekt terapii przychodzi z czasem… 6. dr Agnieszka Mąka

  Dr
  Agnieszka Mąka

  Specjalizacja
  stomatologia

  Jestem absolwentką Wydziału Lekarsko - Dentystycznego w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoje zainteresowania zawodowe rozwijam i praktykuje w zakresie stomatologii zachowawczej z endodoncją, chirurgii stomatologicznej i protetyk. Pracuję z pacjentami w różnym przedziale wiekowym. Praca z najmłodszymi pacjentami przynosi mi dużo satysfakcji. Staram się zamienić wizytę u dentysty w wesołą przygodę. Swoją wiedzę pogłębiam uczestnicząc w różnych kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych.

 7. dr Mściwoj Mąka

  Dr
  Mściwoj Mąka

  Specjalizacja
  stomatologia

 8. dr Justyna Kulczycka

  Dr
  Justyna Kulczycka

  Specjalizacja
  periodontologia

  Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizantka w dziedzinie Periodontologii oraz wykładowca akademicki Zakładu Chorób Przyzębia oraz Błon Śluzowych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczestniczka licznych kursów oraz konferencji z zakresu chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej i periodontologicznej. Cechuje się spokojem, dużą empatią oraz niespożytą dawką energii, która pomaga w zaangażowaniu pacjentów w leczenie. 1. Agnieszka Sojka

  Rejestracja
  Agnieszka Sojka

 2. Marzena Ząbek

  Rejestracja
  Marzena Ząbek

 1. Anna Gibas

  Higienistka stomatologiczna
  Anna Gibas

 2. Stefania Kremiec

  Asystentka stomatologiczna
  Stefania Kremiec

 3. Marcelina Janko

  Asystentka stomatologiczna
  Marcelina Janko

 4. Patrycja Frączek

  Asystentka stomatologiczna
  Patrycja Frączek